Dodaj ogłoszenie

Główna/y Księgowa/y (1/3/ etatu)

Sando HR
Praca w Mazowieckie Część etatu

Sando HR poszukuje dla spółki TN Home sp. z o.o. osoby, na stanowisko

Główna/y księgowa/y (1/3 etatu)
Osoba ta będzie odpowiadać za przejęcie księgowości z biura księgowego i organizację działu finansowego w spółce.

TN Home prowadzi działalność deweloperska – na tę chwilę budowę domów jednorodzinnych pod Warszawą w oparciu o ustawę deweloperską.

Główne zadania:
• Nadzór nad księgowością: Prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym nadzór nad poprawnością i terminowością księgowań dokonywanych przez asystenta.

• Naliczanie płac i rozliczanie pracowników i współpracowników: zarządzanie rozliczeniami pracowniczymi, w tym naliczanie i odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, podatki dochodowe oraz innych obowiązkowych obciążeń pracowniczych. Sporządzanie oraz przekazywanie deklaracji ZUS, PIT i innych niezbędnych dokumentów do odpowiednich instytucji.

• Sporządzanie sprawozdań finansowych: Przygotowywanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości oraz przepisami prawa.

• Zarządzanie pracą asystenta: Organizacja pracy delegowanie zadań, szkolenie oraz monitorowanie efektywności.

• Planowanie i kontrola budżetu: w tym analizowanie odchyleń oraz doradztwo w zakresie zarządzania kosztami.

• Konsultacje podatkowe: Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych, przygotowywanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT, PIT)

• Kontakt z instytucjami zewnętrznymi: Utrzymywanie kontaktów z bankami, urzędami skarbowymi oraz innymi instytucjami, w tym przygotowywanie i dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Oferta:
• Zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, 1/3 etatu, ok 54 godz. w miesiącu

• Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub umowy B2B

• Praca hybrydowa, 1 wizyta w tygodniu w biurze, pozostały czas możliwa praca zdalna

• Narzędzia pracy: telefon/laptop do uzgodnienia

Wymagania

• Doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości spółek (najlepiej z branży developerskiej), rozliczania podatków VAT, CIT oraz w prowadzeniu dokumentacji kadrowo-płacowej, naliczanie wynagrodzeń.

• Wiedza z zakresu rachunkowości i finansów: Doskonała znajomość zasad rachunkowości, polskich standardów rachunkowości, ustawy developerskiej oraz obowiązujących przepisów podatkowych i prawnych.

• Znajomość oprogramowania księgowego: Biegłość w obsłudze programów księgowych (np. Symfonia, Comarch ERP) oraz arkuszy kalkulacyjnych (np. Excel).

• Mile widziane certyfikaty z zakresu księgowości i finansów, takich jak: biegły rewident, certyfikat głównego księgowego, uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Lokalizacja

Pionierów 9 05-540 Zalesie Górne

Informacje

  • Sando HR
  • Praca w Mazowieckie
  • Kategoria: Finanse & Ekonomia
  • Wymagane wykształcenie Wyższa edukacja
  • Rodzaj pracy: Część etatu